Πέμπτη 31 Ιανουαρίου 2013

ΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1

ΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η Καβάλα ήταν πιο μαχητική, εχασε αρκετές ευκαιρίες αλλά η εμπειρία του Ολυμπιακου και η ατυχία του ΑΟΚ του στέρησε ενα θετικό αποτέλεσμα.
Ο Γκρεκο εκτελεσε κορνερ και ο Σιοβας με κεφαλια ανοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακο στην πρωτη ευκαιρια των ερυθρολευκων στο 12′Ημίχρονο στο Ανθή Καραγιάννη με τον Ολυμπιακό χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα να προηγείται με 0-1 του ΑΟΚ με το γκόλ του Σιόβα. Προσπάθησε για την ισοφάριση ο ΑΟΚ με πρωταγωνιστή τον Πλιάγκα.Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.52′: Στις θέσεις των Γελαδάρη, Παγώνη, οι Εντιαγέ, Ρεβυθόπουλος59′: Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πίνο στη θέση του Γκρέκο60′: Από το μαρκάρισμα
του Παπάζογλου, ο Πλιάγκας δείχνει να έχει πρόβλημα, αλλά τελικά συνεχίζει τον αγώνα.64′: Ο Ντος Σάντος στη θέση του Πλιάγκα, ο οποίος τελικά δεν μπορεί να συνεχίσει το ματς.65′: Αμφισβητούμενη άση με Εντιαγιέ και Κάρολ να ζητάνε πέναλτι και επιθετικο φάουλ αντίστοιχα. Σφυρίξε φάουλ ο ρέφερι.
71′:Σφυριγμα για οφσαιντ στον Εντιαγιέ, λάθος απόφαση
74′:Ο Μήτρογλου σκοραρει αλλά συλαμβάνεται οριακά οφσαίντ
82:Απιστευτη ευκαιρία σε ανεπανάληπτο τετ α τετ το πλασε του Πατο αποκρούει ο Καρολ η μπάλα στο δοκάρι, κόρνερ!
86:Πιέζει για την ισοφάριση η Καβάλα
86′: Σουτ του Βλαχοδήμου, διώχνει με εντυπωσιακό τρόπο σε κόρνερ ο Αποστολίδης.
Οι συνθέσεις
Καβάλα: Αποστολίδης, Παγώνης, Καλαγκάνης, Κάργας, Τριποτσέρης, Μαραγκός, Τάσιτς, Γελαδάρης, Κούτεφ, Πλιάγκας, Πάτο
Ολυμπιακός: Κάρολ, Παπάζογλου, Μανωλάς, Σιόβας, Λυκογιάννης, Μοντέστο, Φέισα, Γκρέκο, Φετφατζίδης, Βλαχοδήμος, Μήτρογλου