Παρασκευή 11 Ιανουαρίου 2013

Δύο χρυσά μετάλλια για τον Αντώνη Μαρτασίδη μαθητή του 2 ΕΠΑΛ ΚΑΒΑΛΑΣ στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα άρσης βαρών κάτω των 23. video

Η Ελληνική άρση βαρών μπορεί να έχει περάσει τα πάνδεινα συνεχίζει όμως να βγάζει εξαιρετικούς αθλητές όπως ο Αντώνης Μαρτασίδης
Στα 20 του χρόνια ο Αντώνης Μαρτασίδης εντυπωσίασε στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κάτω των 23 καθώς κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια στην κατηγορία των 77 κιλών.
Ο αθλητής του Ηρακλή Καβάλας πήρε την πρώτη θέση στο σύνολο με 336 κιλά ενώ πρώτος ήταν και στον ζετέ όπου σηκώνοντας 190 κιλά βελτίωσε το ατομικό του ρεκόρ κατά 2 δύο κιλά.
Ο Μαρτασίδης δήλωσε:
«Επειτα από το ρεκόρ στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα είχα ανεβασμένη ψυχολογία. Ηρθα εδώ με στόχο το βάθρο και γιατί όχι το χρυσό μετάλλιο. Χαίρομαι που τα κατάφερα. Με αυτό παίρνω κουράγιο για το μέλλον».