Τετάρτη 31 Ιουλίου 2013

Αν και έχασε ευκαιρίες στο α΄ ημίχρονο, δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ…

pegasus_LARGE_t_1041_106045051Η Μέταλιστ χωρίς να… βγάλει μάτια, «καθάρισε» ουσιαστικά από απόψε την πρόκριση στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς νίκησε με 2-0 τον ΠΑΟΚ στην άδεια και «παγωμένη» Τούμπα με δυο γκολ του Ντέβιτς.
Ο «δικέφαλος» θα μπορούσε να είχε προηγηθεί εύκολα, ωστόσο, οι παίκτες του δεν ήταν συγκεντρωμένοι κι έχασαν δυο ευκαιρίες που δεν σου παρουσιάζονται εύκολα σε τέτοιο επίπεδο και βρέθηκαν
πίσω στο σκορ χωρίς ουσιαστικά να απειληθούν από ένα χαζό πέναλτι του Βίτορ, δυο λεπτά πριν το φινάλε του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, οι Ουκρανοί βρήκαν χώρους και στο 72′ ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία του συλλόγου, Ντέβιτς, έδειξε την κλάση του και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έστειλε την Μέταλιστ, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ και την ομάδα του Στέφενς σ’ αυτά του Γιουρόπα Λιγκ.